آموزش وردپرس
خانه / اخبار / ساخت فلزیاب و تاریخچه ی فلزیاب

ساخت فلزیاب و تاریخچه ی فلزیاب

ساخت فلزیاب و تاریخچه ی فلزیابReviewed by فلزیاب on Feb 10Rating: 5.0ساخت فلزیاب تاریخچهدر این بخش میخوام اطلاعاتی رو در رابطه با پیدایش ایده ی ساخت فلزیاب , تاریخچه ی فلزیاب و اولین دستگاه ساخته شده و … را مورد بررسی قرار بدهم .

با سلام
در این بخش میخوام اطلاعاتی رو در رابطه با پیدایش ایده ی ساخت فلزیاب , تاریخچه ی فلزیاب و اولین دستگاه ساخته شده و … را مورد بررسی قرار بدهم .

همانطور که مطلع هستید هر وسیله و ابزاری که امروز در اختیار ماست دارای ریشه و اساسی است که کسان دیگری در عصر ها و ادوار گذشته اقدام به ساخت آن کرده اند و یا موفق به ساخت فلزیاب شده اند یا ایده ی اولیه ی ارائه شده توسط آنها باعث بوجود آمدن فلزیاب های امروزی شده است.

پیدایش و تاریخچه فلزیاب

در دوره های گذشته که تکنولوژی و ابزارآلات امروزی در اختیار جوامع نبود افراد مجبور بودند برای یافتن فلزات و اهدافی از قبیل طلا و نقره از روش هایی ساده ای استفاده کنند مانند جستوجوی طلا در رودخانه ها , که این روش امروزه نیز توسط افرادی که به دستگاه فلزیاب و طلایاب دسترسی ندارند مورد استفاده قرار میگیرد .

اما پس از انجام آزمایش هایی توسط دانشمندان در اواسط قرن نوزدهم میلادی و کشف الکتریسیته دانشمندان به فکر ساخت ابزار و وسایلی برای کشف اهداف فلزی افتادند و افرادی که رد معادن کار میکردند و در زمینه های طلایابی و معدن یابی فعالیت داشتند از این ایده پشتیبانی کردند و ابزار و هزینه ی لازم را در اختیار افراد متخصص گذاشتند تا چنین دستگاهی ساخته شود و به طلا و فلزات گرانبهای موجود در زمین دسترسی داشته باشند .

 

در گذشته فقط برای کشف فلزات گرانبها دست به ساخت فلزیاب زدند اما ماروزه می بینیم که دستگاههای فلزیاب علاوه بر گنج یابی در زمینه های عمرانی , نظامی , تحقیقاتی , صنعتی و … مورد استفاده قرار میگیرند

باید بدانیم که فلزیاب هایی که امروزه استفاده میشود تاریخچه طولانی و فوق العاده شگفت آوری دارد که بسیار جالب توجه است. در نیمه قرن نوزده میلادی بعد از اختراع الکتریسیته دانشمندان و کارکنان معادن نقره و طلا شروع به آزمایش بر روی ابزاری نمودند که بتواند فلزات واقع در زیر زمین را جستجو کند. یک چنین ابزاری میتوانست برای کسانی که در عصر تب طلا مصرانه به دنبال طلا بودند بسیار مفید باشد و اولین کسی را که از آن استفاده میکند بسیار ثروتمند کند.


اولین فلزیابی که اختراع شد هیچ طلایی را نیافت بلکه درعوض برای پیدا کردن گلوله ای که در بدن رییس جمهور آمریکا بود امتحان شد که محل گلوله را هم نتوانست تشخیص دهد. این فلزیاب را الکساندر گراهام بل ساخته بود.
اگر چه فلزیابی که الکساندر گراهام بل اختراع کرده بود نتوانست گلوله را در بدن رییس جمهور تشخیص دهد ولی به عنوان نمونه ای بادوام و مطمئن الگویی برای ساخت فلزیابهای بعدی قرارگرفت. اولین فلزیاب ها بسیار بزرگ ، پیچیده و با لوله های خلا کار میکردند. مهمترین تاثیری که این فلزیابها داشتند این بود که آوازه دستگاه فلزیاب را در همه جا پخش کردند. بعد از آن فلزیابهایی اختراع شد که درطول جنگ جهانی برای پیدا کردن مینها و بمبهای خنثی نشده استفاده میشدند. در دهه بیست قرن بیستم گرهارد فیشر متوجه شد که فلزیابها در مقیاس کوچکتر و قابل حمل کارایی بیشتری دارند و فلزیابی ساخت که این خصوصیات را داشت.

در سالهای بعد اختراع ترانزیستورها ، دستگاههای تفکیک کننده ، طرحهای مختلف سیم پیچها، و در نهایت تکنولوژِی وایرلس باعث تغییرات عمده در فلزیابها و رفتن به سمت فلزیابهایی سبک، قابل حمل در مکانهای مختلف و با قابلیت جستجو در عمقهای زیاد امروزی شد.
با پیشرفتهایی سریع السیری که در تکنولوژی صورت میگیرد آینده فلزیابها به طور حتم تغییر خواهد کرد و تنوع و قابلیتهای بیشتری را خواهند داشت

درباره ی فلزیاب

شرکت فلزیاب ابتکار فروش دستگاه های گنج یاب اصل,طلایاب اورجینال,فلزیاب اصل,گنج یاب بدون جی پی اس,ردیاب های یونی,شعاع زن های انتنی,ردیاب انتنی,گنجیاب های تصویری در خدمت مشتریان گرامی می باشیم. 09198738158

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

download free uapkmod,action game apk mod, android apps apk mod